Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školy - září 2011

13. 10. 2011

I ve škole jsme zahájili školní rok 2011 – 2012 ve čtvrtek 1. září. Přítomni byli i pan starosta Jan Růžička a paní starostka Soňa Rojková a předseda SRPD p. Jiří Zavacký. Prvňáčky jsme přivítali dárkovými balíčky a květinou.

Ve školním roce 2011-12 bude školu navštěvovat 78 žáků z obcí Lhoty, Borovnice, Krchleby, Polom, Potštejn, Přestavlky, Rájec, Seč, Sudslava a Vrbice.

Všichni dojíždějící žáci jezdí do školy díky Obecnímu úřadu Lhoty u Potštejna i tomto školním roce zdarma.

 

 

 U p o z o r n ě n í

 

V případě nepřítomnosti nezapomínejte své děti omlouvat nejpozději do 48 hodin:

telefon ZŠ –  494 546 124

telefon ŠJ  -  494 546 271

email: ZS_Lhoty_u_Potstejna@seznam.cz

 

 

I v letošním roce bude opět denně prodáváno Školní mléko. Nabízíme mléko neochucené i ochucené – banán, čokoláda, vanilka, jahoda, smetanový vanilkový a čokoládový krém, jogurty a také ovocná pitíčka.  Podpořte zdraví svých dětí !

 

(v září jsou dvě platby!)

 

Školní budova se otevírá v 7,00 hod. V případě deštivého nebo chladného počasí mohou žáci vstupovat do školy ihned po příjezdu autobusu.

  

 

O velké přestávce pobývají žáci 10 – 15 minut na hřišti, aby se proběhli, vyvětrali a načerpali nových sil. 

 

 

Polední přestávku tráví žáci za pěkného počasí venku. Jinak v budově školy.

 

 

Místní obchod je otevřen cca od 6,40 hod., takže si děti mohou kupovat svačiny.

 

Připomínáme – po zaplacení obědů obdrží žáci stvrzenku.  Stravné se platí v hotovosti v posledním týdnu měsíce ve školní jídelně na měsíc dopředu

 

Žáci si měli donést do školy hrníčky, starší žáci plastové lahve o objemu maximálně 1 l, neboť mají zabezpečený celodenní pitný režim – i odpoledne. Neomezeně se mohou napít čaje, šťávy, džusu, apod. Cena pitného režimu činí na dva měsíce 30 Kč.

 

V případě předem známé nepřítomnosti, je nutné dítě omluvit předem.

 

 

 

Výchovným poradcem školy je paní ředitelka Dagmar Bachmanová.   Protidrogovým koordinátorem a preventistou p. učitel Jan Píša.

 

 

 

 

Ve školní kuchyni pracuje pí. vedoucí Ilona Fridrichová a pí. kuchařka Hana Bubnová.

 

 

 

 

O pořádek a čistotu pečuje ve škole i školce pí. školnice Karla Stará a pí. uklizečka Věra Vavrušková.

 

 

 

 

Školní družinu vede paní vychovatelka Lucie Lukešová. Provoz ŠD je od 11,00 hod. do 14,30 hod. Úplata za ŠD činí 25 Kč za měsíc.

 

 

 

 

Přírodopis, zeměpis a chemie na druhém stupni učí pí. učitelka Markéta Bubnová, matematiku, fyziku a informatiku p. uč. Jan Havel, anglický jazyk – pí. učitelka Petra Vojtová  a p. uč. Jan Píša vyučuje český jazyk a dějepis. Do školy bude přijíždět i pí. učitelka Jana Florianová, aby vyučovala ruský jazyk.

 

 

 

 

Na prvním stupni vyučuje  paní učitelka Marie Šaldová (1. a 3. ročník) a paní učitelka Jiřina Fialová (2., 4. a 5. ročník). Anglický jazyk vyučuje paní učitelka Petra Vojtová a informatiku paní učitelka Lucie Lukešová, matematiku a vlastivědu paní ředitelka Dagmar Bachmanová.

 

 

 

 

Veronika  Flegelová – Lhoty u Potštejna, Lucie Hyláková – Sudslava,Tereza Kozová – Lhoty u Potštejna, Lenka Mazankievičová – Polom, Veronika Padrtková – Sudslava, Renata  Urbancová – Přestavlky, Ondřej Hlávka – Lhoty u Potštejna, Ondřej Nečas   - Přestavlky, Jakub Peňáz – Polom, Adam Žaba – Polom

 

 

 

 

Do první třídy nastoupilo deset nových žáků: