Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školy - listopad 2011

14. 11. 2011

Závěrem babího léta zhlédli žáci 1. – 5. ročníku ve Vamberku pohádku „Obušku z pytle ven“. Hlavní postavičkou zde byl švec Matěj, který se vydal do světa, aby si polepšil a přinesl domů pár zlaťáčků. Nebýt jeho přítele Štěstí a skřítka Svatojánka, zle by jistě pochodil, protože chamtivý a hamižný hospodský Kotrba se svou chotí jej postupně připravili o všechny kouzelné dary. Že nevíte o  které? No přeci o kouzelný ubrousek a zázračného beránka! A nebýt Štěstí, které dobrotivému Matějovi poradilo, že má už konečně vzíti rozum do hrsti a přidalo pytel s pověstným obuškem, kdo ví, jak by to všechno dopadlo?!

A jak se líbila pohádka nám? Přímo nás očarovala! Krásné kulisy, skvělé výkony herců, a prima písničky, co víc bychom si mohli přát! 

pí. uč. Marie Šaldová  

    

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách jsme přivítali v naší škole policisty Obvodního oddělení z Kostelce nad  Orlicí spolu s tiskovou mluvčí a zároveň preventistkou por. Mgr. Alenou Kacálkovou. Besedy se zúčastnili nejprve žáci 1. stupně a poté ti starší. Děti si vyslechly povídání o tom, jak žít bezpečně doma, na ulici, na hřišti i před počítačem. Nakonec jim policisté předvedli, jakou výstroj a výzbroj má k dispozici těžkooděnec z pořádkové jednotky. Stěžijní část besedy byla zaměřena na E-bezpečí a též na opravdu negativní jevy komunikace přes internet. Po zodpovězení dotazů děti i pedagogové policistům poděkovali a předali kytičku.

pí.uč. Marie  Šaldová

 

Dne 6.10.2011 se žáci I.a II. stupně ZŠ zúčastnili besedy se zástupci policie, konkrétně s tiskovou mluvčí Policie ČR v Kostelci nad Orlicí  a jedním řadovým policistou. Toto setkání bylo spojeno nejen s diskusí o nejčastějších prohřešcích dětí a mládeže,  ale i seznámením s prací policistů, s jejich výstrojí a výzbrojí. Příklady z praxe policistů a často řešené případy v okolí měly děti varovat před možným spácháním činů-( např. jízda bez řidičského oprávnění, požívání alkoholu, šikana, kyberšikana, krádeže),  ale hlavně proto, aby se nestaly samy obětí některých trestných činů. Doufejme, že se záměr podařil a budeme se s policií setkávat pouze v takovýchto chvílích.                  

pí. uč.  Markéta Bubnová

 

Okresní kolo ve stolním tenise - Voděrady

 

Každý rok na podzim má naše škola příležitost změřit síly se soupeři ve stolním tenise. Letos se turnaj vrátil opět do Voděrad, do nově zrekonstruované tělocvičny. Za naši školu startovala dvě družstva. První chlapecké ve složení Peňáz Daniel, Petraš Michal a Petraš Tomáš a druhé dívčí ve složení Kozáková Tereza, Hyláková Monika a Kounová Vendula. Chlapci vybojovali první místo ve své skupině, když roznesli na kopytech všechny soupeře a rázem se stali favoritem soutěže. V semifinále hravě vyřadili soupeře z Českého Meziříčí a ve finále bohužel těsně podlehli Dobrušce. Celkově tak na turnaji obsadili úžasné druhé místo. Musím vyzdvihnout senzační výkony Dandy a Michala.

Naše druhé družstvo si také nevedlo špatně. Hned v prvním zápase jsme narazili na Obchodní akademii z Kostelce, za kterou hrála naše bývalá studentka Veronika Krejčíková - ta reprezentovala naši školu minulý rok na krajském finále (2. místo). Naštěstí se ukázaly kvality našeho týmu a připsali jsme si první skalp. I další soupeře jsme hravě dokázali porazit. Ve finálovém boji jsme narazili na silnější tým z Dobrého. Děvčata a chlapci přivezli dva poháry za dvě druhá místa.

Všem účastníkům bych rád poděkoval za velmi příjemnou a pěknou reprezentaci školy. Dále také děkuji panu Jakubcovi za pomoc při dopravě. 

p. uč.  Jan Havel

 

14. října proběhla již tradiční výstava „Podzim v zahradě“. Děti v MŠ a ZŠ pěkně tvořily různá podzimní strašidla a další výrobky z přírodnin  a v pátek vše naaranžovaly v altánku a na zahradě. Odpoledne už mohli všichni žasnout nad krásou, která vznikla z různých podzimních plodů. Největší obdiv sklidily vyřezané dýně a výrobky z nich.

Tímto také moc děkujeme všem „pěstitelům dýní“ a jsme rádi, že nás podpořili.                                                                             p. uč. Jiřina Fialová

 

V pátek 21. října vyvrcholil sběr starého papíru. Přinášíme výsledky :

Sběr papíru - podzim 2011

 
 

Třída

Počet žáků

kg papíru

kg na žáka

Umístění

 

 

35

 

 

 

1. a 3. ročník

24

381

15,88

6.

 

2., 4. a 5. ročník

22

604

27,45

2.

 

6. ročník

7

125

17,86

5.

 

7. ročník

9

185

20,56

4.

 

8. ročník

6

160

26,67

3.

 

9. ročník

10

733

73,30

1.

 

Půda

 

155

 

 

 

Celkem nasbíráno kg papíru

2378

 

 

 

                                                                                                        p. uč. Jan Havel

 

V tomto měsíci proběhlo setkání s výchovným poradcem.  Paní ředitelka poskytla žákům nejvyšších ročníků základní informace o středních školách, poradila s kritérii výběru a doporučila návštěvy škol ve Dnech otevřených dveří.  

Žáci 8. a 9. ročníku navštívili 25. října Úřad práce v Rychnově nad Kněžnou. Uvítala je paní Naděžda Martincová, která s nimi besedovala o správném výběru středních škol. Vyzkoušeli si i počítačový program výběru povolání na základě svých zájmů. Mnozí byli překvapeni škálou návrhu jejich budoucího zaměření. Máme o čem přemýšlet!                 

pí.řed. Dagmar Bachmanová

 

Dne 25. října jsme vyrazili na Úřad práce do Rychnova nad Kněžnou, kde jsme si vyzkoušeli „TEST ZÁJMŮ.“ Podle toho nám vyjela listina, na které byla různá povolání.  Potom nám paní řekla něco o jednotlivých povoláních. Jako doprovod s námi jel pan učitel Jan Havel. Byla to zábava! Příště se těšíme zase na takové testy.                           

žáci 8. ročníku