Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - červen 2012

2. 10. 2012

4. 5. proběhlo první kolo dopravní soutěže v MŠ. Děti si přivezly za pomoci rodičů do školky  kola, tříkolky a dokonce se nám v depu objevila i koloběžka a odstrkovadlo.

Tímto děkujeme rodičům za pomoc.

Velké děti spolu s panem učitelem Havlem nachystaly trasu a mohlo se začít jezdit. Byla to paráda, dětem to šlapalo velice dobřeJ. Z počtu jednaadvaceti dětí jezdilo 13 dětí. Do dalšího kola postoupilo 10 dětí.

V pondělí 7. 5. nás čekalo druhé kolo soutěže, už o něco náročnější na zručnost. Dětem se skoro všechno podařilo, a tak jsme od zastávky, kde se soutěž konala, odcházeli s dobrým pocitem. Po celou dobu jsme se snažili  alespoň trochu přiblížit dětem základní pravidla chování v silničním provozu.

 

11. května nás čekala vycházka do Velkých Lhot. Po cestě jsme pozorovali přírodu, poznávali nové rostlinky a hráli si na květinové království. Potkali jsme pana Charváta, dědečka Vojtíka Zavackého,  a ten nás pozval na jejich statek. Ukázal nám telátka, selátka a moc hezky dětem o zvířátkách vypravoval. Některé děti se zvířátek bály, jiné nám říkaly, že takhle zblízka ještě zvířátka neviděly. Moc děkujeme dědečkovi Vojtíka za vypravování a těšíme se na další setkání. Musíme přece zkontrolovat, jak telátka rostouJ.

 

V pondělí 14. května jsme si pozvali do tělocvičny naší školy naše milované maminečky a babičky, abychom jim popřáli kytičkou zpěvu, básniček a tanečků k jejich svátku. Snad se nám alespoň na chvíli podařilo je potěšit.

 

16.5. proběhlo na Homoli fotografování celé školy. Moc to všem slušelo, a tak se těšíme na fotky.

 

17. květen -  krásný den sluníčkové žluté barvičky. Ráno jsme se sešli skoro všichni ve žlutém oblečení. Děkujeme maminkám, které nás podporují v tomto dělání radosti dětem, protože ony z toho velkou radost mají. A jakou! Moc jsme si to užili - vyráběli jsme sluníčka netradiční technikou, hráli jsme hry, kde sluníčková barva nesměla chybět, tancovali a jako tradičně řádili. Malé děti si procvičily další barvičku, no a ti větší šikulové, co už barvy bezpečně znají,  si užili krásný den. Sluníčko nachystalo dětem spoustu úkolů,  které hravě splnily. Škoda jen, že ten den vždy tak rychle uteče.

 

Zpívání hudebního sborečku našich malých dětí pod homolskými schody bylo milým zpestřením každodenních výprav za poznáním do přírody. Pan Šimáček velmi rád dětem pod schody zahrál na harmoniku a naši slavíčci zpívali pro radost.

A na závěr dvě poděkování :

  1. patří Obecnímu úřadu Borovnice, který nám ke Dni dětí poskytl finance na nákup naučných encyklopedií.
  2. je určeno  všem rodičům za příspěvek na adopci zvířátka v pražské zoologické zahradě. Tito rodiče si mohou zdarma  zapůjčit vstupenky do této zahrady u nás ve škole.

                                                   zprávu za MŠ sepsala Ludmila Štěpánková