Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - březen 2013

7. 4. 2013

 

Už po několikáté za námi přijelo osvědčené maňáskové divadlo s pohádkou „O Šípkové Růžence,“ „O pejskovi a kočičce“ a „Liška, zajíc a kohout.“ V pohádce „O Šípkové Růžence“ se dětem nejvíce líbily sudičky. Děti po pohádce odpovídaly na otázky a odnesly si poučení, že nemají mluvit s cizími lidmi.
Během chystání dalšího divadla si děti mohly zazpívat písničky s maňáskem. Při pohádce „O pejskovi a kočičce“, děti sfoukávaly bubliny z bublifuku, náramně se jim tato zábava líbila. Když pejsek s kočičkou podlahu umyli, děti si opět zazpívaly známé písničky. V poslední pohádce „O lišce, zajíci a kohoutovi“, se děti dozvěděly, že mají pomáhat druhému a především kamarádům. Po skončení představení si děti mohly půjčit maňásky a zážitky z divadla si nakreslily. Těšíme se na další představení.
 
V měsíci únoru nás navštívil opět pan Jung se svým loutkovým divadlem a velice poutavou formou dětem přiblížil příběh o „Jirkovi z Potštejna a drakovi.“ V celém příběhu dominovala kouzelná píšťalka. Dětem se představení s dobrým koncem moc líbilo, hodně si zazpívaly a hlavně nasmály. Na závěr si děti mohly půjčit všechny loutky do ruky.
 
Vzali jsme si na bedra nelehký úkol v podobě hudební operky od Z. Svěráka a J. Uhlíře „Budulínek.“ Naše šikovné dětičky ale vše hravě zvládly, a tak premiéra proběhla na sále obecního domu ve Vrbici 23.2. Děti se svých rolí zhostily tak náramně, že jsme nemuseli ani jednou napovědět. Snažily se zpívat nahlas a zřetelně, takže si zaslouží, hlavně ti nejmenší, obrovskou pochvalu. Děkujeme všem rodičům za to, že nám děti přivezli a vyrobili jim krásné kostýmy.
 
28. 2. proběhl v mateřské škole karneval. Při karnevalovém veselí nechyběly pohádkové postavy, zvířátka a různí bojovníci. Celé dopoledne se děti moc dobře bavily, soutěžily a nechyběla ani promenáda po škole.
 
Děkujeme mamince Elišky Nicol Moravcové za dobroty na karneval a za skvělá slova díků. Je velice milé a pro nás ohromnou odměnou, když nám maminky děkují za péči o jejich děti.
Další poděkování patří rodičům Mii Slavíkové za výtvarný materiál pro děti a též za frkačky pro děti.                                                                 
    Ludmila Štěpánková