Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - listopad 2010

2. 1. 2011

 

Díky větrnému počasí v listopadu jsme chodili pouštět draky. Počasí nám přálo a naši draci létali hodně vysoko.Bylo prima honit se s větrem o závod.
 
2. 11. měli  naši předškoláci připravené překvapení v podobě návštěvy první a druhé třídy u paní učitelky Šaldové. Blíží se nám zápis do první třídy a tak je potřeba, abychom se seznámili s tím, jak to vůbec v té první třídě chodí. Jak máme správně sedět, správně držet tužka při psaní a hlavně, naučit se dávat při hodině pozor a hezky poslouchat paní učitelku. Po svačince jsme se šli podívat na své kamarády na vyučování matematiky. To bylo něco. Už umí počítat do pěti a jak jim to jde! V závěru měsíce jsme se byli ještě podívat v hodině čtení. Obdivovali jsme naše starší kamarády, kolik už znají písmenek a jak čtou. 
 
3.11. k nám přišla na návštěvu  paní Balvínová s magnetickými stavebnicemi Geomag, které se skládají z tyček obalených plastem, z ocelových kuliček a z umělohmotných panelů - trojúhelníků, čtverců, kosočtverců a pětiúhelníků. Magnetickým spojováním těchto prvků je možné sestavit rozličné geometrické útvary a struktury. A my jsme si s nimi mohli celé dopoledne hrát a bavit se. Vymýšleli jsme různé stavby a  paní Balvínové nám přidávala další a další náročnější díly stavebnice a my stále tvořili. Bylo to prima.
 
V prvním listopadovém týdnu jsme byli krmit koně u paní Pospíchalové. Chodíme rádi okolo ohrad a pozorujeme koně na pastvě. Proto jsme byli rádi, že jsme jim mohli přinést chutnou pochoutku v podobě tvrdého chleba. Musíme podotknout, že tvrdý chléb chutnal i nám, protože jsme ho během cesty k Homoli dokázali řádně okousat.
 
25. 11. jsme využili pozvání p. Jaroslava Horáčka a navštívili jeho zvířátka. Tyto návštěvy, plné mnoha nového z oblasti myslivosti a přírody, se nám již staly tradicí. Pokaždé nevycházíme z úžasu, jak se nám tam líbí a jak celé dopoledne rychle uteče. Hladit si divoká prasátka a zajíce polního, to se nepoštěstí jen tak někomu. Moc děkujeme panu Horáčkovi za čas, který nám věnoval a těšíme se na další setkání.
 
Měsíc listopad byl pro nás malou přípravou na vánoční čas. Vyráběli jsme výrobky, které jsou umístěny na výstavě v Obecním domě ve Vrbici. Také jsme malovali a kreslili do výtvarných soutěží. Učili jsme se používat k práci odpadový materiál.
 
Krásný adventní čas jsme zahájili vystoupením u rozsvícení vánočního stromu na návsi na Vrbici. Přijel i Martin na bílém koni. Pásmo písniček a básniček se nám moc vydařilo a zasloužili jsme si velikou pochvalu. Děkujeme naší starší kamarádce Anetce Sviastynové, která s námi vystoupila a podpořila nás ve zpěvu.
Paní učitelky děkují všem rodičům za pomoc při této akci.
V prosinci začínáme jezdit plavat. Připomínáme, že odjezd je v 7,20 hod. od školy. S sebou budou mít děti : 2 ručníky, plavky a 2 igelitové sáčky - jeden na mokré věci a jeden v případě nevolnosti.
 Ludmila Štěpánková