Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvě stříbrné medaile pro naše hlídky mladých zdravotníků

3. 5. 2016

Dne 22.4.2016 se v Rychnově nad Kněžnou uskutečnilo oblastní kolo Hlídek mladých zdravotníků, kterého se zúčastnila i dvě naše družstva. Mladší děti I. stupně pod vedením kapitánky Lucie Hylákové ve složení: Pavel Hejzlar, Zuzana Bartoňová, Ondřej Nečas a Renáta Urbancová bojovaly na pěti stanovištích a v konkurenci sedmi hlídek získaly krásné druhé místo. Starší družstvo se zkušenou kapitánkou Nikolou Hejlkovou a ve složení: Vendula Vytlačilová, Barbora Moravcová, Tereza Glacová a Monika Štěpánková získalo ve své kategorii  také stříbro, i když v trochu menší konkurenci celkem tří hlídek.

Všechny děti zaslouží pochvalu, už jen za to, že se snažily svědomitě připravit, neberou první pomoc na lehkou váhu a přihlásily se dobrovolně do soutěže. Počasí bylo slunečné, ale docela chladné a celé dopoledne venku v parku bylo také náročné. Hodnotila se pohotovost, souhra týmu, správné postupy a kvalita ošetření zraněných, ale i komunikace s postiženými, která se nám letos zvláště vedla a byla hodnocená jako nejlepší. Za zmínku také stojí, že se letos do soutěže nepřihlásila žádná větší škola a že své týmy připravily do soutěže hlavně malé školy, jako např. Přepychy, Kvasiny , Lično atd.

Všechny soutěžící chválíme a gratulujeme jim i jejich paním učitelkám, které je připravovaly.                                                                                                                                          Markéta Bubnová, uč.