Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atletický 4boj - Libchavy - září 2015

25. 9. 2015

V pondělí 21.9.2015 se vybraní žáci II. stupně ZŠ zúčastnili atletických závodů v Libchavách, kde reprezentovali naši školu ve čtyřech disciplínách: běhu na 60 m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem nebo vrhu koulí a vytrvalostním běhu. Již devátý ročník tohoto čtyřboje je tradičním kláním čtyř menších škol (domácí Libchavy, Brandýs n. Orlicí, Dolní Dobrouč a naše škola), ze kterého nevycházíme sice vítězně, ale zúčastňujeme se ho pravidelně, abychom si zasoutěžili a porovnali svoje síly s ostatními. Ani letos to nebylo jinak, naše škola skončila jako celek poslední, ale v jednotlivých kategoriích jsme zaznamenali úspěchy. Nedáme dohromady tolik atleticky nadaných dětí, abychom vytvořili vyrovnaná družstva, ale individuální výkony některých žáků jsou rozhodně srovnatelné.

Atmosféra byla opět výborná a i přes chladnější počasí jsme se dočkali zajímavých a napínavých bojů. Za mladší dívky (6.-7.ročník) závodily Kateřina Bartoňová, Kristýna Bosáková a Zuzana Kopecká, kde dobrý výkon podala Kristýna v hodu krik. Míčkem. Družstvo mladších chlapců ve složení Jiří a Tomáš Dohalští a Martin Kotera vybojovalo ve své kategorii druhou příčku především pěknými výkony  Jirky Dohalského. Starší dívky (8.-9. ročník) bojovaly v trojici Anna Hlávková, Kateřina Sýkorová a Erika Hájková a  Aničce se  dobře dařilo ve vrhu koulí a skoku dalekém. Posledním družstvem bylo družstvo starších chlapců ve složení Matěj Lovětinský, Vojtěch Veverka a Oldřich Zářecký, které se umístilo na třetím místě zásluhou Matěje, který výborně běhal a skákal do dálky. Všichni účastníci si zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost, se kterou čelili svým konkurentům.