Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anglie 2015

10. 2. 2016

V prvních prosincových dnech (1. – 6. 12. 2015) deset žáků naší školy mělo možnost díky Výzvě 56 poznat Londýn a jeho okolí. Čekal je bohatý program. Viděli nepřeberné množství londýnských památek, počínaje těmi nejstaršími a nejznámějšími jako jsou oficiální sídlo královny Buckinghamský palác, domy Parlamentu s věží Big Ben, místo korunovací Westminsterské opatství, staré uličky The Lanes a konče mladšími a modernějšími jako jsou například Tower Bridge, oblast výškových budov City a mrakodrap Střep vysoký 310 m. Měli možnost navštívit Přírodovědné a technické muzeum, Námořní muzeum a Národní galerii.

Vyzkoušeli si několik způsobů hromadné přepravy po Londýně, metro a loď. Zakusili úskalí nejstaršího metra na světě a jeho spletité chodby a přestupy. Především nesnáze při vcházení a vycházení z metra, kdy bezpečnostní brána se ne vždy otevřela, ačkoli cestující měl platnou jízdenku. Protože nám počasí velice přálo, mohli jsme se svézt na obřím kole London Eye, jehož střed byl vyroben plzeňskou Škodovkou, a vychutnat si nádherné výhledy na Londýn.

Aby si žáci na krátko odpočali od rušného velkoměsta, jedno dopoledne bylo věnováno návštěvě přímořského letoviska Brighton. Prošli se parkem kolem Královského pavilónu, navštívili místní obří akvárium a zábavné molo Brighton Pier. Některé natolik zlákaly oblázky na pláži a sběr mušlí, že úplně zapomněli na nezbedné vlny a vlnky kanálu La Manche, ale jak mu zde Angličané říkají Anglický kanál, že se jimi nechali pokropit.

Odpoledne až do večera, trochu v prohozeném pořadí, protože i v Anglii se nyní po 16 hodině stmívá, na žáky čekala škola a výuka anglického jazyk a s rodilým mluvčím. Mnozí měli poprvé možnost komunikovat v angličtině s rodilým mluvčím. Zažít tu nezapomenutelnou chvíli, kdy rozumím, a je mi rozuměno v autentickém prostředí.

Do svých hostitelských rodin, ve kterých žáci během pobytu v Londýně byli ubytováni, se dostávali až po 19 hodině, kde na ně čekala teplá večeře a chvíle odpočinku.

Během několika dnů jsme shlédli mnoho památek, zažili spoustu nových věcí a také se seznámili s novými kamarády. Na rozloučenou jsme zažili, co dokáží vlny kanálu La Manche, které nás pořádně pohoupaly.

Díky zkušeným řidičům a panu průvodci z CK Jana Hudková jsme cestu příjemně prožili.

Marie Tylšová , uč.

 

Fotky z Anglie zde: