Turistický kurz žáků 2. stupně

23. 6. 2023

Turistický kurz žáků 2. stupně

V neděli 18. června byl na chatě Slunečná ve Zdobnici v Orlických horách zahájen třídenní turistický kurz. Zdá se, že po loňském prvním ročníku by se již mohl zařadit mezi tradiční akce, jež naše škola pořádá. V podvečer příjezdu byly děti losem rozděleny do pěti týmů. Zaznělo i první zadání bodovaného úkolu – vymyslet a zahrát popletenou pohádku.

Jen namátkou některé z dalších úkolů a her: mince,vodní bitva, mravenci, maluj 20 vteřin, vyplňování pracovních listů, poznávání rostlin a stromů, měření výšky stromu a další. Velikým překvapením se staly lanové atrakce, které pro nás připravil pan Petr Čapek, tatínek jednoho našeho žáčka. Chtěla bych mu tímto ještě jednou moc poděkovat.

Samozřejmě abychom dostáli samotnému názvu kurzu, čekaly nás dva výšlapy. Nechyběla ani oblíbená diskotéka a táborák. Každý je absolvoval svým tempem, kochali jsme se tamní přírodou a čerpali z ní klid a energii. Téměř celý pobyt probíhal v pohodové atmosféře. Jsme rádi, že můžeme trávit čas s dětmi i mimo školní lavice a více se tak vzájemně poznat a stmelit.

Kristýna Fajfrová, učitelka