Květen ve školce

5. 6. 2023

Na začátku měsíce května jsme si povídali o rodině a především o maminkách, protože se blížil jejich svátek. Děti zkoušely své maminky nakreslit, povídali jsme si o tom, jaké maminky jsou, co pro nás všechno dělají, jak jim můžeme pomoci anebo jim udělat radost. Také jsme poctivě trénovali krátké vystoupení, které jsme pak maminkám předvedli na besídce. A protože maminky také chodí do práce, zařadili jsme téma o povoláních. Děti si vyzkoušely, jak zedníci vozí cihly a staví zeď, zkusily také práci číšníka, kdy překonávaly různé překážky s tácem plným potravin. Zahrály si také na módní přehlídku a předváděly různé společenské oblečení nebo pyžama. Vyzkoušely si také, jaké je to být sochařem a ze slaného těsta zkoušely vymodelovat různé sochy či zvířátka. Povídali jsme si také o tom, jaká všechna povolání máme u nás v obci a některá jsme i navštívili. Byli jsme se podívat v místním kadeřnictví a také v truhlářské dílně u pana starosty.

V úterý 30. května proběhlo společné focení.

A protože se blížil Den dětí, kdy mají svátek všechny děti na světě, povídali jsme si o různých zemích. Jaké tam žijí děti, že ne všechny děti vypadají stejně, že mají také jinou řeč. Prohlíželi jsme si atlas, hledali jsme různé země na glóbu a zkoušeli jsme mluvit jinými jazyky.

Kristýna Modrovičová, učitelka MŠ