3. 5. 2023

Den Země ve Lhotách u Potštejna

Den Země - 22. dubna je svátkem, který má každému z nás připomenout odpovědnost za stav naší planety a důležitost ochrany životního prostředí především pro budoucí generace.

V naší obci jsme jako každý rok organizovali úklidovou akci naplánovanou na pátek 21. dubna.

Do práce se zapojil I. i II. stupeň naší ZŠ. Každá třída měla naplánovanou cestu a území v obci, které měla projít a vyčistit od věcí, které do přírody nepatří.

Vzali jsme si velké pytle na odpadky a každý žák musel mít pracovní rukavice. Během procházky všichni poctivě sbírali i ty nejmenší nedopalky od cigaret, poházených u silnice a cest ve vesnici. Měli jsme dobrý pocit z toho, že svou obec uklízíme a zbavujeme nepořádku.

Cesta byla zpříjemněna nalezeným slepýšem, velkou ropuchou, broukem a veškerým hmyzem. Při krátkém pobytu na dětském hřišti nás přišlo potěšit malé štěňátko Ajša od Jakuba Kociána.

Celou trasou měly děti za úkol sbírat a pojmenovat všechny jarní rostliny a květiny. Připravují se tak na přírodovědnou soutěž, konanou opět v Potštejně.

Velký nález objevili společně Matěj Mišák a Mariola Dvořáčková. Našli pod igelitovými sáčky na úvozové cestě starý peníz z roku 1941!

Konec celé akce jsme zakončili společenskou hrou na hřišti u školy a fotkou na památku. Byli jsme unavení, ale vydatně nadýchaní čerstvým vzduchem. Slíbili jsme si, že i příští rok své matičce Zemi pomůžeme a veškerý odpad budeme řádně třídit.

Skupina hochů na II. stupni navíc ještě vybílila autobusovou zastávku.

Velice musíme poděkovat tatínkovi Aničky Marie Hynkové. Nejenom že nám pomáhal při úklidu obce, ale hlavně nám nesl pytle s odpadky až před školu. Pro jeden těžký pytel se sklem a nárazníkem od auta  se vrátil autem.

Velice děkujeme. Byl to opět jeden pěkně prožitý den.

Mgr. Macháňová Pavla

1682446478537.jpg    1682446478531.jpg